Mieszkanie bez wkładu

„Mieszkanie Bez Wkładu” – bierzemy udział w rządowym programie mieszkaniowym 

Czasy się zmieniają, a ze względu na wiele różnych czynników, zakup własnego M może stanowić wyzwanie, nawet jeśli myślimy o kredycie hipotecznym. W aktualnej sytuacji dość trudno zgromadzić środki na tzw. wkład własny w wysokości 10 albo nawet 20 procent. A takie wymagania mają przecież banki. W inwestycji Rynek Wschodni wybrane lokale są dostępne bez wkładu własnego, w ramach rządowego programu „#MieszkanieBezWkładu”. Poznaj szczegóły i ciesz się własnym M!

Jakie są zalety programu mieszkaniowego?

Nowa propozycja Ministerstwa Rozwoju i Technologii pozwala zakupić lokal mieszkalny na kredyt nawet w sytuacji, kiedy nabywca nie dysponuje wymaganym wcześniej wkładem własnym. Założenia programu mieszkaniowego są takie, że Państwo za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego będzie gwarantować wkład własny od 10 nawet do 20 proc. wartości nieruchomości, a jednocześnie do kwoty 100 tys. zł. Owa gwarancja zastępuje wymóg wniesienia wkładu własnego i pozwala zakupić mieszkanie w oparciu o kredyt hipoteczny.

Program to duże ułatwienie szczególnie dla osób, które aktualnie wynajmują mieszkanie. Rosnące koszty najmu, inflacja wpływająca na pozostałe koszty utrzymania gospodarstwa domowego, sprawiają, że nawet osoby, które zarabiają dobrze i mają zdolność kredytową, mogą mieć trudności, by zgromadzić tzw. wkład własny, jaki wymagają w zasadzie wszystkie banki.

Na dodatkowe udogodnienie mogą liczyć rodziny z dziećmi, będące beneficjentem programu. Jeśli w czasie spłaty kredytu na mieszkanie w ramach programu, rodzina się powiększy o drugie, trzecie lub jeszcze kolejne dziecko, następuje spłata wkładu własnego – konkretnie 20 tys. zł w przypadku drugiego i 60 tys. zł w przypadku trzeciego i kolejnego.

Program mieszkaniowy dotyczy kredytów wziętych w złotych, co oznacza, że nie ma ryzyka związanego z kursem obcej waluty, który jest zmienny.

Kto może skorzystać?

Z programu „#MieszkanieBezWkładu” mogą skorzystać:
– rodziny z dziećmi,
– małżeństwa i pary,
– single.

Ponadto beneficjentami programu mogą być osoby, które biorą kredyt na minimum 15 lat.

Program „#MieszkanieBezWkładu” to spora okazja i szansa dla osób marzących o własnym M. To jedyne tego typu wsparcie na zakup mieszkania, od kilku lat i programu „Mieszkanie dla Młodych”. Warto zapytać o szczegóły specjalnych zasad rezerwacji mieszkań w programie „Mieszkanie bez wkładu” w naszym biurze sprzedaży, wybrać własne M, sprawdzić swoją zdolność kredytową i skorzystać.

Zapraszamy do kontaktu.
Adres biura: ul. Główna 39, Poznań.
sprzedaz@rynek-wschodni.pl
+48 721 550 501.

Nasz ekspert finansowy
Piotr Kwieciński (specjalista z ponad 10 letnim doświadczeniem)
+48 574 066 573.

 

Oferta małych mieszkań pod wynajem!
Kawalerki już od 184 tysięcy brutto! Zadzwoń: +48 721 550 501 Napisz: sprzedaz@rynek-wschodni.pl
www.rynek-wschodni.pl
Oferta małych mieszkań pod wynajem!
Kawalerki już od 184 tysięcy brutto! Zadzwoń: +48 721 550 501 Napisz: sprzedaz@rynek-wschodni.pl
www.rynek-wschodni.pl
Overlay Image